ÖZEL ACAR KOLEJİ - HAKKIMIZDA

Küçük bir binada başladığımız eğitim yuvamızı sizlerin taktirleriyle en iyisine taşımayı hedefledik. Sizlerden aldığımız güçle yeni binamızı oluşturduk. Bu binada 2500 metre kare kapalı alan, 5000 metre kare açık alanı ile siz değerli öğrencilerimize Kolej hizmeti vermekteyiz. 3 metre kat yüksekliğiyle kişi başına düşen oksijen miktarı standartların üzerindedir.

Ferah, aydınlık ve geniş sınıflarımız güvenlik kamerasıyla 24 saat izlenmektedir.

Sevgiyle öğreten, başarıyı hedefleyen eğitim kadromuz M.E.B tarafından atanmış uzman öğretmenlerden oluşmuştur.

M.E.B programına ek olarak; Proje Tabanlı Gardner'ın Çoklu Zeka Kuramını High Scope ve Montessori (etkin öğrenme) yöntemleriyle sentezlenmiş, çocuk zekasını geliştirmeyi hedeflemiş bir eğitim program uygulanmaktadır.

Emanetinizin en değerli varlıklarınız olduğunu biliyor ve bu bilincin getirdiği sorumlulukla çocuklarınıza tüm olanaklarımızı uzman kadromuzla sunuyoruz.

ÖZEL ACAR KOLEJİ - VİZYONUMUZ

• Özgür ve Yaratıcı Fikirler Üretebilen,
• Girişimci Kendine Güvenen,
• Gerekli Alt Yapıyı Alabilmiş,
• Seviyesine Uygun Temel Bilgilere Sahip,
• Araştırmacı,
• Atatürk ÇocuklarıYetiştirmek.

ÖZEL ACAR KOLEJİ - MİSYONUMUZ

Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, çağdaş, demokratik lider özelliklerine sahip, laik gençler,

Bu ilkemizden hareketle biz, öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak; Onların bilgili, yetenekli ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlamak ve Onlara 21. Yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına yönelik beceriler kazandırmak için varız. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen çalışkan, bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, toplum ayararlı, yarattığı değerlerle ülkesini temsil edebilen nitelikli bireyler,

Kendi kültürünü özümseyen, insane haklarına ve değerlerine saygılı, bilimsel düşünebilen bireyler,

Milli değerlerini gelecek kuşaklara aktarabilen, sorumluluk sahibi, yeniliğe ve değişime açık, üretken bireyler yetiştirmek.